Tiyatro Oyunu

Öğrencilerimize her ay düzenli olarak bilgilendirici, eğitici ve eğlendirici tiyatro oyunları  gerçekleştirmekteyiz. Bu ay gerçekleşen oyunun konusu ise : “Çevre Kirliliği”..  

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan “Çevre Kirliliği”,   mahallenin birbirine rakip iki takımı olan ‘Sırtlanlar ve Kaplanlar’ mücadelesiyle oyuna yansıdı. Kaplanlar, çalışarak ve emek vererek çevreden kâğıt toplayıp biriktirmektedir. Amaçları topladıkları kâğıtları Belediye’ye teslim etmek ve karşılığında kitap almaktır. Sırtlanların amacı da kâğıt biriktirmektir. Fakat onlar çalışmadan başkalarının, özelliklede Kaplanların toplamış olduğu kâğıtları alarak bu işi sürdürmektedir. Bunu fark eden Kaplanlar, bu işin güzel bir şekilde yani; kavga etmeden çözülmesi için Sırtlanları yarışmaya davet ederler. Kazanan takım diğer takımın toplamış olduğu kâğıtları ve biriktirme çadırının sahibi olacaktır.  

Eğlendirirken düşündürten bu keyifli oyun, seyirciler içinden seçilen öğrencilerin de oyuna katılmasıyla daha da ilginç boyut aldı. Müzikal olarak gerçekleşen oyunda öğrencilere;  birlik, beraberlik ve çevre temizliğinin önemi vurgulanarak oyun son buldu.

Comments are closed.
Bize Ulaşın
  • Yenimahalle Açı Koleji: Mehmet Akif Ersoy Mah. 269.Cadde No: 1 Yenimahalle/ANKARA
  • 444 4 309
  • iletisim@aciankarakoleji.com.tr