Ortaokul

Temel hedef öğrencilerimizin öğrenme sorumluluklarını geliştirerek yeterliliklerini arttırmak ve harekete geçirmektir.

Kitlesel ve bireysel başarıyı destekleyen;
• Planlı grup ve bire bir etüt çalışmaları,
• Kaliteli kaynak kitap, test ve deneme sınavları,
• Uzman eğitim ve öğretim kadrosuyla,
Öğrencilerin liselere giriş sınavlarına ve lise öğrenimine sağlam bir akademik altyapı oluşturulur. Ayrıca akademik başarılarını destekleyecek tüm çalışmalar rehberlik servisi ve branş öğretmenleri tarafından geliştirilip takip edilir. Bu doğrultuda tüm veriler raporlar hâlinde dosyalanıp, değerlendirilerek velilere bilgilendirme yapılır.

Çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal ve ruhsal potansiyelleri bütünsel olarak desteklenerek öğrenme sürecine dâhil edilir. Düzenli, çok yönlü yurt içi-dışı geziler, yarışmalar, kitap okuma ve yorumlama etkinlikleri, hikâye anlatma-anlattırma saatleri, sportif ve sanatsal faaliyetler sosyal kulüpler çatısı altında yürütülür.

Müzik, resim, sinema, tiyatro ya da spor alanlarında öğrencilerin yetenekleri değerlendirilerek uygun branşlarda profesyonelleşmelerine zemin hazırlanır.

Yabancı dil öğretiminde öğrencilerin zihinsel gelişim basamaklarına uygun bir plan dâhilinde 4 yıllık ortaokul eğitimini kapsayan, sınıf düzeyine göre kademelendirilmiş bütünsel bir programla dil becerileri geliştirilir. Uygulama dersleri, drama ve benzeri etkinliklerle kazandıkları dil becerilerini günlük hayatta uygulama imkânı sunulur.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kriterlerine göre 5. sınıfta A1 düzeyinden başlayarak 8. sınıfa kadar B2 düzeyine ulaşan öğrencilerimiz Dinleme-Konuşma, Okuma-Yazma becerilerini kazanırlar. Bir dili ileri düzeyde öğrenirken ikinci yabancı dili iletişim kurabilecek seviyeye getirebilirler.

Ortaokul Fotoğraf Galerisi

Etkinlikler

contact-bg-an-01
Ortaokul

Little Genius Brain Quiz Show

"Little Genius Brain Quiz Show" etkinliğimiz tamamlandı! Öğrencilerimiz gruplar…

contact-bg-an-01
Ortaokul

Anadolu Tarihine Yolculuk

Ortaokul öğrencilerimiz ile sosyal bilgiler dersi kapsamında “Kültür ve Miras” başlığında,…