Sınav Kaygısı ve Anne Babaların Rolü Semineri

Sınavlar, öğrencilerin eğitim-öğretim sürecindeki başa çıkmaları gereken önemli değerlendirme süreçleridir. Öğrencilerde en sık rastlanan kaygı türü olan sınav kaygısı, sınav öncesinde başlayan çeşitli fiziksel ve psikolojik değişimlerle ortaya çıkan, bireyin sınav esnasında performansını olumsuz yönde etkileyebilen yoğun bir duygudur. Aile ve toplumdaki artan başarı beklentisi, öğrenciler üzerinde baskı oluşturmakta ve sınav kaygılarını yükseltmektedir.

Çocuk dünyaya geldiği anda ilk etkileşimde bulunduğu kişiler aile bireyleri ve özellikle anne-babasıdır. Bu etkileşim çocuğun tüm yaşamı boyunca devam eder. Çocuğun olumlu bir benlik tasarımı oluşturmasında yeterlilik duygusu kazanmasında anne-babası ile etkileşiminde aldığı geri bildirimler çok önemli rol oynar.

Okul olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olmakla birlikte bu dönemde bu işi nasıl başaracağımızı, velilerimizin üzerine düşen görevleri, Açı bünyesinde üniversite kazanan öğrencilerimizin deneme sınavları ve kat ettikleri yolları anlatmak için profesyonel kurum koçumuz Mualla GÖKÇE ve Rehberlik öğretmenimiz Burcu YALÇIN’ ın sunumlarıyla seminerimizi gerçekleştirdik.

Comments are closed.
Bize Ulaşın
  • Yenimahalle Açı Koleji: Mehmet Akif Ersoy Mah. 269.Cadde No: 1 Yenimahalle/ANKARA
  • 444 4 309
  • iletisim@aciankarakoleji.com.tr